KSIĄŻNICA CIESZYŃSKA
43-400 Cieszyn, ul. Mennicza 46
tel.: (33) 851 38 41, fax: (33) 851 38 45
e-mail: ksiaznica@kc-cieszyn.pl
Strona główna  >  

Wydarzenia

"Gorskie kapki, ale zdrowe". Literatura abstynencka na Śląsku Cieszyńskim

25 sierpień 2017

Książnica Cieszyńska zaprasza na kolejny pokaz z cyklu "Cymelia i osobliwości Książnicy Cieszyńskiej", który odbędzie się w piątek 25 sierpnia 2017 o godz. 17.00. Prezentacja, zatytułowana „Gorskie kapki, ale zdrowe” – poświęcona zostanie literaturze abstynenckiej, wydawanej na Śląsku Cieszyńskim od XIX do pierwszej połowy XX wieku. Prezentację poprowadzi Rafał Cholewa.

  czytaj dalej >>

Bohater czy cieszyński Szwejk? Pamiętnik legionisty z Karwiny

28 lipiec 2017

Książnica Cieszyńska zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej”, które odbędzie się w piątek 28 lipca o godz. 17.00. Spotkanie tym razem poświęcone będzie rękopiśmiennemu pamiętnikowi karwińskiego legionisty.

  czytaj dalej >>

Skarby z Kończyckiej Fary. O przechowywanych w Ksiąznicy archiwaliach Parafii św. Michała Archanioła z Kończyc Wielkich

30 czerwiec 2017

Kolejny pokaz z cyklu „Cymelia i osobliwości w zbiorach Książnicy Cieszyńskiej” odbędzie się w piątek 30 czerwca 2017 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy. Tym razem prezentacja, przygotowana przez Wojciecha Grajewskiego, poświęcona zostanie kolekcji archiwaliów Parafii św. Michała Archanioła z Kończyc Wielkich.

  czytaj dalej >>

Dlaczego Cieszyn (nie) jest stolicą Europy Środkowej?

23 czerwiec 2017

W najbliższy piątek 23 czerwca 2017 r. o godz. 17.00 Książnica Cieszyńska zaprasza na wykład poświęcony miejscu Cieszyna na społeczno-kulturowej mapie Europy Środkowej, który wygłosi prof. dr hab. Radosław Zenderowski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, związany także z ośrodkami naukowymi w Katowicach, Ostrawie i Wiedniu. Wykład, którego kulminacją będzie dyskusja ze Słuchaczami, odbędzie się w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej.

  czytaj dalej >>

Dziedzictwo Reformacji

16 czerwiec 2017

Druga wystawa, która Ksiąznica Cieszyńska udostępnia z okazji Jubileuszu 500-lecia Reformacji, nosi tytuł „Dziedzictwo reformacji“. Zostaną na niej zaprezentowane najważniejsze i najcenniejsze druki protestanckie zachowane w zbiorach biblioteki. Ekspozycja otwarta zostanie 16 czerwca br., o godz. 15.00 w galerii Książnicy Cieszyńskiej. 

  czytaj dalej >>

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij