KSIĄŻNICA CIESZYŃSKA
43-400 Cieszyn, ul. Mennicza 46
tel.: (33) 851 38 41, fax: (33) 851 38 45
e-mail: ksiaznica@kc-cieszyn.pl
Strona główna  >  

Wydarzenia

Kosmografia Sebastiana Münstera. Największy bestseller geograficzny XVI w.

27 październik 2017

W piątek 27 października 2017 r. o godz. 17.00 Książnica Cieszyńska zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej”, podczas którego zaprezentowany zostanie  największy bestseller geograficzny XVI-wiecznej Europy.

  czytaj dalej >>

Turyści zewidencjonowani. Księga meldunkowa najstarszego schroniska turystycznego na Śląsku Cieszyńskim

29 wrzesień 2017

W piątek 29 września 2017 r. o godz. 17.00 Książnica Cieszyńska zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej”, w ramach którego prezentowana będzie księga meldunkowa najstarszego schroniska turystycznego na Śląsku Cieszyńskim. Pokaz poprowadzi Krzysztof Kleczek.

  czytaj dalej >>

Trówelne skarby w Książnicy

22 wrzesień 2017

Tegoroczny program imprez przygotowanych w Książnicy Cieszyńskiej w ramach XVII edycji „Skarbów z cieszyńskiej trówły” i zaplanowanych na 22-24 września, obejmuje propozycje znane i cieszące się popularnością w latach poprzednich. Już tradycyjnie w piątek otworzą go adresowane do dzieci warsztaty czerpania papieru. W sobotę po południu odbędzie się spotkanie autorskie. W niedzielę z kolei Książnica zaprasza na prezentację unikatowego starodruku  oraz czwarty już maraton czytania tekstów gwarowych.

  czytaj dalej >>

"Gorskie kapki, ale zdrowe". Literatura abstynencka na Śląsku Cieszyńskim

25 sierpień 2017

Książnica Cieszyńska zaprasza na kolejny pokaz z cyklu "Cymelia i osobliwości Książnicy Cieszyńskiej", który odbędzie się w piątek 25 sierpnia 2017 o godz. 17.00. Prezentacja, zatytułowana „Gorskie kapki, ale zdrowe” – poświęcona zostanie literaturze abstynenckiej, wydawanej na Śląsku Cieszyńskim od XIX do pierwszej połowy XX wieku. Prezentację poprowadzi Rafał Cholewa.

  czytaj dalej >>

Bohater czy cieszyński Szwejk? Pamiętnik legionisty z Karwiny

28 lipiec 2017

Książnica Cieszyńska zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej”, które odbędzie się w piątek 28 lipca o godz. 17.00. Spotkanie tym razem poświęcone będzie rękopiśmiennemu pamiętnikowi karwińskiego legionisty.

  czytaj dalej >>

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij